Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Özel Çocuklarımız için Özel Bir Etkinlik Düzenledik
 
Başkanlığımız koordinesinde Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Betül Sayan Kaya’nın da teşrifleriyle Ankara ilinde ikamet eden Teşkilat personelimizin özel eğitime gereksinim duyan çocuk ve ailelerine yönelik etkinlik 04.12.2017 günü 19.00’da 350 kişinin katılımıyla Ankara Wyndham Otel’de gerçekleştirildi.
Etkinliğe personelimizin ailelerinin yanı sıra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Betül Sayan Kaya, İçişleri Bakan Yardımcısı Sayın Mehmet Ersoy, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Sayın Muhterem İnce, Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Selami Altınok ve eşi Sayın Gülhan Altınok ile Teşkilatımızın üst düzey yöneticileri katıldı.​
Sayın Fatma Betül Sayan Kaya, bakanlık olarak şehit aileleri, gazi ve engelliler için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan her türlü desteği sağlamaya çalıştıklarını, bu kapsamda ne yapılsa az olduğunu belirterek başladığı konuşmasında, engellilerin her haktan tüm vatandaşlar gibi eşit ve adil şekilde yaralanmaları için birçok düzenlemeye imza attıklarını, amaçlarının engellilerin yaşamın her alanında yer alabilmelerini sağlamak olduğunu söyledi.
Engellilere yönelik birçok alanda pozitif ayrımcılıklar sağladıklarını anlatan Sayın Fatma Betül Sayan Kaya, engelliler için verilen evde bakım desteğinden kasım ayı itibarıyla 500 bin engelli vatandaşın yararlandığını, ailesince bakım imkanı olmayan 21 bin engelli vatandaşın bakımının da sosyal hizmet kuruluşlarında yapıldığını aktardı.
Sayın Fatma Betül Sayan Kaya, engelli vatandaşların eğitim ve istihdam olanaklarının da artırıldığına işaret ederek, "Engelli kardeşlerimiz toplumun önemli bir bölümünü oluşturuyor, aileleri ile birlikte düşünüldüğünde neredeyse bu ülkenin üçte birini oluşturuyorlar. 2002 yılına kadar engelli kardeşlerimiz adeta evlerinin içinde bir odaya hapsedilmiş durumdalardı. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde hükümetlerimiz döneminde adeta sessiz bir devrim gerçekleştirdik. Bu reformları engelliler için de gerçekleştirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz." diye konuştu.
Genel Müdürümüz Sayın Selami Altınok, başta eşi Sayın Gülhan Altınok hanımefendi olmak üzere bu tip projelerde emeği geçen tüm hanımefendilere, anne ve babalara teşekkür ederek ve tebriklerini sunarak başladığı konuşmasında, “Türk Polis Teşkilatının büyük bir aile olduğunu hep söylerim; yaşanan sıkıntılara, problemlere ve zorluklara hep birlikte göğüs germek, paylaşmak ve hatırlamak aile olmanın gereğidir. Bu anlayışla Teşkilatımızda eş ve çocuğu engelli 2553 personelimiz kendisi engelli 127 personelimizin daima yanındayız. ‘Engeller fizikte değil, kalptedir’ bilinciyle bir nebze olsun yüzlerinde tebessüm oluşturmak ve hayatlarına olumlu katkıda bulunmak için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz.” dedi.
“Bizler kadere inanan insanlarız ve hepimizin birer engelli adayı olduğunu asla unutmamalıyız. Bu özel insanların daima yanında olacağız ve hayatlarında önlerine çıkan engelleri el ele birlikte aşacağız.” şeklinde konuşmasını sürdüren Genel Müdürümüz Sayın Selami Altınok teşriflerinden ötürü Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Betül Sayan Kaya’ya ve tüm misafirlere şükranları sunarak konuşmasına son verdi.
 Etkinlikte çocuklarımız tarafından icra edilen müzik ve şiir dinletileri, tiyatro, sihirbazlık ve kukla gösterileri, yarışmalar gibi bir dizi faaliyet yer aldı. Çocuklarımız ve ailelerin oldukça hoş vakit geçirdiği gözlenen etkinlikte Genel Müdürümüz Sayın Selami Altınok ve eşi Sayın Gülhan Altınok hanımefendi misafirlerimizle yakından ilgilendiler.
Gerçekleştirilen etkinliğe katılan çocuklarımıza hediyeler takdim edildi ve hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardından etkinlik sona erdi.
7.JPG