Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİMİZ İLE İFTAR YEMEĞİ
 
İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun katılımlarıyla 22 – 23 Mayıs 2018 tarihlerinde Şehitlerimiz ve Gazilerimizin ailelerine iftar programı düzenlendi.İftar programına, Şehitlerimiz ve Gazilerimiz’in ailelerinin yanı sıra İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, Sudan İçişleri Bakanı Sayın İbrahim Mahmud Hamid, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Sayın Muhterem İnce, İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın İsmail Çataklı, Sudan Büyükelçisi Dr. Sayın Yousif Ahmed Eltayeb Elkordofani, Emniyet Genel Müdür Vekili Sayın Erhan Gülveren, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Sayın Arif Çetin, Sahil Güvenlik Komutan Vekili Tuğamiral Sayın Bülent Olcay, Emniyet Genel Müdür Yardımcıları ve Daire Başkanları katıldı.

İftar programında konuşan Sayın Süleyman Soylu, “Çocuklarımız büyürken memleket ve vatan sevgisini, anne ve baba namusunu, bu ülkenin bölünmez olduğunun nasıl büyük bir fedakarlıkla ortaya konulabileceğini, devlet ve karakter bilmeyen değil, bayrak bilen sizlerden öğrendi. Allah, anne, baba ve vatan diyen çocukların büyümesini sizler sağladınız, onun için size müteşekkiriz” dedi.


Konuşmasının devamında gazilerin ortaya koyduğu cesaretin, uluslararası toplantılarda başlarını dik, onurlarını yüksek noktaya taşıdığını vurgulayan Soylu, “Birçok operasyon izledim, takip ettim. Mağarayı basan jandarmamız, polisimiz, ‘ilk önce ben gireyim’ diye birbirine yalvarır bir halde ortaya koydukları bu büyük onur, aslında milletimizin karakteridir. Çünkü ilk girenin kurşun alacağı hemen yüzde yüzdür. Ama biz bu melanetten kurtulmak istiyoruz. Bizim ve şu neslin yaşadıklarını artık şurada kucaklarımızda olan çocuklarımız yaşamasın diyorlar.” ifadelerini kullandı.

Sudan İçişleri Bakanı Sayın İbrahim Mahmud Hamid ise iftar programına katıldığı için kendisini mutlu hissettiğini, Sudan hükümeti olarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetiyle ilişkileri en yüksek seviyede tutacaklarını söyledi.Emniyet Genel Müdürü Vekili
Sayın Erhan Gülveren de programda yaptığı konuşmada mübarek ramazan ayında gazi emniyet personeli ve aileleriyle aynı sofrada buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek nice ramazan aylarına huzur içerisinde ulaşma temennisinde bulundu.

Soylu ve Hamid, iftara gelen gaziler ve aileleriyle tek tek tokalaşarak çocuklarla yakından ilgilendi.