Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜNDE GAZİLERİMİZLE BİR ARAYA GELDİK
 

     Emniyet Genel Müdürlüğümüzce 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle Ankara Polis Moral Eğitim Merkezinde Gazilerimiz ve aileleri onuruna bu akşam bir yemek programı düzenlendi.

     Programa gazilerimiz ile yakınlarının yanı sıra Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Celal Uzunkaya, Emniyet Genel Müdür Yardımcıları ile Daire Başkanları katıldı.

     Programda yaptığı konuşmada vatanını ve bağımsızlığını her şeyden üstün tutan aziz Milletimizin tarih boyunca ülkesine, millî ve manevi değerlerine, birlik ve beraberliğine sahip çıktığını belirten Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Celal Uzunkaya, bu uğurda nice şehitler ve gaziler verildiğini kaydederek konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Tarihten günümüze kadar milletimizi esaret, ülkemizi de vesayet altına almaya çalışan tüm düşmanlara ve şer güçlere karşı Çanakkale’de, Sakarya’da, son olarak da 15 Temmuz’da “Ölürsem Şehit, Kalırsam Gazi” anlayışıyla vatanın bölünemeyeceğini ve bu asil millete asla diz çöktürtülemeyeceğini tüm Cihana göstermiş, geriye adını tarihe altın harflerle yazdıran şehitler ve kahraman gaziler bırakmıştır. Vatanseverliğin, sadakatin ve kahramanlığın yaşayan abideleri olan gazilerimizin kutsal vatan topraklarının bölünmez bütünlüğü, devletimizin bekası ve milletimizin bağımsızlığı uğruna bedenlerine almış oldukları her bir yara, onların kahramanlıklarını simgeleyen kutsal nişaneleridir.” dedi.

     Konuşmasının devamında vatan sevgisinin sembolü gazilerimize seslenen Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Celal Uzunkaya gazilerimizin gösterdikleri kahramanlıkların bugün aynı şekilde Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığına yönelen her türlü tehdide karşı verilen mücadeleye ilham kaynağı olduğunu dile getirerek “Sizler, milletin, bayrağın ve bağımsızlığın ne denli paha biçilmez değerler olduğunu ve bu değerler uğrunda neleri göze alabileceğinizi gösterdiniz. Asil milletimizin esareti kabul etmeden ve bağımsızlığından taviz vermeden yaşamasının temelinde, sizin bu kutsal vatana olan aşkınız, kahramanlığınız ve cesaretiniz yer almaktadır. Milletimiz sizlerin fedakârlığını hiçbir zaman unutmayacaktır.” dedi.

     Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Celal Uzunkaya yemek programında gazilerimiz ve yakınları ile tek tek ilgilenerek Gaziler Gününü kutladı.

     Program şehitlerimiz ve ebediyete intikal eden gazilerimiz adına okunan dua ile sona erdi.