Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 174’ÜNCÜ KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ
 
​​​​    Türk Polis Teşkilatının 174’üncü kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Cebeci, Karşıyaka ve Gölbaşı Polis Şehitliklerinde anma törenleri ve Ahmet Akseki Camii’nde mevlit programı düzenlendi.​

 Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Şehitlerimiz için gerçekleştirilen Saygı Atışı sonrası, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Şehitlik Özel ​Defterini imzaladı

  Aziz Şehitlerimiz için dua edilip Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Celal Uzunkaya ve beraberindeki heyet şehitlerimizin kabirlerini tek tek ziyaret ederek karanfil bıraktı ve şehit yakınlarına başsağlığı dileklerinde bulundu.

  Aynı saatlerde Karşıyaka ve Gölbaşı’ndaki Polis Şehitliklerinde de törenler düzenlendi.


 Kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Ahmet Hamdi Akseki Camiinde şehitlerimiz için düzenlenen mevlit programına çok sayıda teşkilat mensubumuz ve vatandaşımız iştirak etti.
   Türk Polis Teşkilatının 174’üncü kuruluş yıl dönümünde Şehit ve Gazi aileleri onuruna yemek programı düzenlendi.

  Programda, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, İçişleri Bakan Yardımcıları Sayın Muhterem İnce, Sayın Mehmet Ersoy, Sayın Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil, Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Celal Uzunkaya, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Sayın Arif Çetin, Sahil Güvenlik Komutanı Tuğamiral Sayın Ahmet Kendir, Şehit ve Gazi ailelerinin yanında çok sayıda üst düzey yönetici, medya kuruluşlarının Ankara temsilcileri ile Teşkilat personeli katıldı.

   Program şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim tilaveti ve duanın ardından başladı.

 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya konuşmalarının ardından yemeğe geçilen programın devamında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya şehit ve gazi aileleri ile yakından ilgilendi. Programda sergilenen tarihi polis üniformaları da yoğun ilgi gördü.


     

     Teşkilatımızın 174. Kuruluş Yıl Dönümü nedeniyle 10 Nisan 2019 Çarşamba günü İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU, İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İNCE, Emniyet Genel Müdürü Celal UZUNKAYA, Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz ÇOLAK, Emniyet Genel Müdür Yardımcıları ve Merkez Teşkilatının da katılımları ile Anıtkabir ziyareti gerçekleştirilmiştir.

   Gerçekleşen ziyaret, mozoleye çelenk bırakılması ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU’nun Misak-ı Milli Kulesinde yer alan Şeref Defterini imzalaması ile sona ermiştir.
 
     TRT Genel Müdürlüğü tarafından Türk Polis Teşkilatımızın Kuruluşunun 174. Yıl Dönümü dolayısıyla Polis Günü Özel Konseri düzenlendi. Program öncesinde bir resepsiyon verildi.

    Konser, TRT Müzik kanalından “Merkez Dinlemede Polis Haftası Özel” program ismiyle canlı olarak yayımlandı.

    Program tüm sanatçılarla birlikte Bakan Yardımcısı Muhterem İnce ve Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya’nın “Memleketim” şarkısını seslendirmesiyle sona erdi.
​​