Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
ŞEHİT CUMA DAĞ TABİAT TARİHİ MÜZESİ GEZİSİ
 

    Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı koordinesinde Ankara ilinde ikamet eden Emniyet Teşkilatı şehit yakınlarının 09-15 yaş aralığındaki çocuklarına yönelik MTA Genel Müdürlüğü içerisinde bulunan Şehit Cuma DAĞ Tabiat Tarihi Müzesi gezisi Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Selami ALTINOK'un eşi Gülhan ALTINOK'un katılımlarıyla düzenlenmiştir.

     Düzenlenen etkinliğe Emniyet Teşkilatı şehit aileleri ve eceliyle vefat eden mensup yakını yaklaşık (50) kişinin katılımı sağlanmıştır.       

   Yapılan gezi esnasında güneş sistemi ve gezegenler, gerçek kazı örnekleri, animasyon belgeseller ve üç boyutlu bilim küresi aracılığıyla anlatılmış; milyonlarca yıl önce yaşamış dinozor örnekleri, doldurulmuş hayvanlar, omurgalı ve omurgasız hayvan fosilleri, mağara modeli ve eski döneme ait taş aletler incelenmiştir. Sergilenen süs taşları, mineraller, kayaçlar, madenler, katılımcılar tarafından ilgi çekmiştir. Müze bünyesinde bulunan enerji parkında petrol, doğalgaz, kömür ve yenilenebilir enerji kaynaklarının üretim ve tüketim şekilleri maket üzerinde anlatılmış, kullanımına yönelik eğitim uygulaması yapılmıştır.

 Etkinliğimiz yemek ikramı ve hediyelerin dağıtımdan sonra sona ermiştir.